Siirry sisältöön

Harrastuspiirit

Harrastuspiirit Suomela syksy 2018 – kevät 2019

Paikka on Suomelan sali ellei toisin mainita. Henkilönimet kertovat piirin vetäjän.

Sisäliikunta ja terveys

JOOGA (60 min), Riitta Pulkki

SOFT-JUMPPA (60 min), Raija Ihanainen

LAVATANSSIHARJOITUKSET (60 min), ohjaajan nimi ilmoitetaan myöhemmin

RIVITANSSI (60 min), Tuula Kaunisto

TANSSIJUMPPA (45 min), Marja Kurkela

TANSSIKURSSI (60 min), Raija Ihanainen

VENYTTELYJUMPPA (60 min), Sirpa Ruhanen

ÄIJÄJUMPPA (60 min), Markku Juhola

Ulkoliikunta ja terveys

FRISBEEGOLF, Reijo Korhonen
Luonnossa radalla, kesto: peliin tarvittava aika

GOLF-KERHO, Eero Rautio
Luonnossa radalla, kesto: peliin tarvittava aika, kokoontumisia myös Suomelan salissa

KEPPIJUMPPA (45 min), Sirpa Ruhanen
Luonnossa Canterasin puisto

MIJAS-KÄVELY, vuoroviikoin Jukka Mero, Virpi Wallenius-Jokinen, Paavo Ässämäki
Lähtöpaikka toimiston edestä, kesto: kävelyyn tarvittava aika

PETANKKI, Seppo Pennanen
Luonnossa Canterasin puisto tai muu sovittu paikka, kesto: peliin tarvittava aika

Kielet ja kirjallisuus

ESPANJA neljä eri tasoa ja keskustelupiiri (a’ 60 min), Tina Linden

KIRJALLISUUSPIIRI (1 t 15 min), Oiva Ikonen

Käsityöpajat, kotitalous ja taide

HOPEASEPÄT (3 t), Erkki Vilamaa ja Jukka Mero

KUVATAIDEPIIRI (5 t), Tarja Pihlanen

KÄSITYÖKERHO (3 t), Ulla Turtola

LASI- JA SAVIPAJA (3 t), Maaret Rantapelkonen

LEIVONTA (3 t 15 min), vetäjän nimi ilm. myöhemmin

TILKKUPIIRI (3 t), Irja Kalske

Laulu ja musiikki

HELISEVÄT (1 t 15 min), Kari Alajuuma

KAMARIKUORO (4 t), Kari Alajuuma

KARAOKE (3 t), Marianne Ojala

YHTEISLAULU, vetäjä ilmoitetaan myöhemmin

Pelit ja viihde

BINGO (2 t), Virpi Wallenius-Jokinen

KORTTI- JA LAUTAPELIT (1 t 30 min), Jukka Erkko

LAUANTAITANSSIT (3 t), eri esiintyjiä mm. Lea & Elias, Pikkis, Matti Hyvönen

Muut harrastuspiirit

ATK-DIGI-KERHO (60 min), Filip Bovin
5 euroa/osallistuja, maksetaan tunnin alussa vetäjälle

KAMERAKERHO (60 min), Olavi Kurkela

LUONTOPIIRI (2 h), Veikko Makkonen

MUISTIPIIRI (60 min), Anne-Mari Kokkosuo

Piirien kokoontumisajat löytyvät viikko-ohjelmasta, joka julkaistaan Suomelan sanomissa ja verkkosivuilla www.suomela.info/viikko-ohjelma.

Piirien vetäjien yhteystiedot saat toimistolta, joka on avoinna maanantaisin ja keskiviikkoisin klo 11-14. Tässä alla yhteystiedot osalle harrastuspiirien vetäjistä.

Ihanainen Raija: girasol1@suomi24.fi, +34 634 308 556
Ikonen Oiva: oioikonen@gmail.com, +358 509 107 647
Kalske Irja: irjakalske@gmail.com, +358 407 479 633
Kurkela Marja: marja.a.kurkela@gmail.com, +358 415 467 808
Kurkela Olavi: okurkela@gmail.com, +358 405 831 497
Liimatainen Aarno: aarno.liimatainen@hotmail.com, +34 693 827 663
Linden Tina: tina.linden@telefonica.net, +34 670 671 483
Makkonen Veikko: vema36@luukku.com, +358 400 128 644
Mero Jukka: jukka.mero@gmail.com, +34 634 346 909
Pennanen Seppo: skp@seppopennanen.fi
Pulkki Riitta: riitta.pulkki@gmail.com, +34 634 308 556
Rantapelkonen Maaret: lapin.kievari@netti.fi, +358 634 351 157
Rautio Eero: eero.rautio@hotmail.com, +34 606 165 921
Ruhanen Sirpa: sirpa.ruhanen@telemail.fi, +34 660 150 440
Turtola Ulla, ulla.turtola@gmail.com, +34 645 059 708
Wallenius-Jokinen Virpi: virpiw@hotmail.com, +34 622 007 494
Vilamaa Erkki: erkki.vilamaa@gmail.com, +358 442 367 708
Ässämäki Paavo: paavo.assamaki@elpa.fi, +358 400 733 656

Päivitetty 17.9.2018 jmk