Siirry sisältöön

Viikko-ohjelma

Viikko-ohjelman harrastepiirit, säännöllisesti toteutuvat
Syksy 2018 – kevät 2019

Paikka on Suomelan Sali, jos ei ohjelmassa toisin mainita.
Sali on osoitteessa Calle la Cantera 49 AB, Los Pacos.
Kulku sisään on katuportin kautta ja sali löytyy alimmasta kerroksesta.

Harrastepiirit ovat maksuttomia yhdistyksen jäsenille. Joissain piireissä kerätään materiaalimaksu ja joissain tapahtumissa on pääsymaksu.

Viikko-ohjelman lopussa on vetäjien yhteystietoja.
Päivitetty 16.10.2018. Huomaa tiedot piireistä, jotka eivät ole vielä alkaneet.

___________________________________________________________

Viikko-ohjelma

Maanantai

Klo 9-10
Jooga, Riitta Pulkki

Klo 11-11:45
Keppijumppa, liikunta-alan opiskelija Erika ja Maija marraskuussa 5., 12., 19.11.2018. Tämän jälkeen ohjaajana on Sirpa Ruhanen.

Klo 10:15-13:30
Käsityöpaja, samanaikaisesti kolme harrastuspiiriä

Käsityökerho, Ulla Turtola
Lasi- ja savityöpaja, Maaret Rantapelkonen, huom. vain marraskuun ajan!
Hopeasepät, Erkki Vilamaa ja Jukka Mero

Klo 11–14
Toimisto ja kirjasto avoinna

Klo 13:45-14:45
Tanssijumppa I, Raija Ihanainen

Klo 15-16
Rivitanssi, Marita Hakkarainen

Klo 15
Petankki
Canteras-puisto

Klo 16:15-16:30
Viikkotiedotus

Klo 16:30-17:45
Teemailta, vaihtuvia aiheita, ks. tapahtumat

Klo 18, kuukauden ensimmäinen maanantai, alkaen 1.11.2018
Golfkerho, Eero Rautio

Klo 18, kuukauden toinen ja neljäs maanantai
Kamerakerho, Olavi Kurkela

Tiistai

Klo 9-10
Venyttely, Riitta Pulkki

Klo 10:15-13:30
Leivonta, vetäjä ja alkamisajankohta ilmoitetaan myöhemmin.

Klo 13
Frisbeegolf, Reino Korhonen

Klo 14-15:45
Kirjallisuuspiiri, Oiva Ikonen

Klo 16-19
Espanja neljä eri tasoa a’ 45-60 min, Tina Linden
Maksu 7 euroa/tunti/opiskelija, maksetaan tunnin alussa opettajalle.
Fantastico 2 (60 min) klo 16
Fantastico 3 (60 min) klo 17
Fantastico 1 (60 min) klo 18

Klo 19:30-21
Kortti- ja lautapelit, aloitusaika ja vetäjä ilmoitetaan myöhemmin.

Keskiviikko

Klo 9:15-10
Keppijumppa, Sirpa Ruhanen
Canteras-puisto

Klo 9:30-13
Tilkkupiiri, Irja Kalske

Klo 11-14
Toimisto ja kirjasto avoinna

Klo 14–15
Lounasruokailu
6 euroa/ateria

Klo 16-16:45
Tanssijumppa II, Marja Kurkela, huom. ajankohdan siirto: 9.11. alkaen perjantaisin! klo 16:30-17:15

Klo 17-21
Kamarikuoro, Kari Alajuuma

Torstai

Klo 9-12
Käsityöpaja, samanaikaisesti kolme harrastuspiiriä
Käsityökerho, Ulla Turtola
Lasi- ja savityöpaja, Maaret Rantapelkonen, huom. vain marraskuun ajan!
Hopeasepät, Erkki Vilamaa ja Jukka Mero

Klo 9:30-11:30
Luontopiiri, Veikko Makkonen, kuukauden ensimmäinen ja kolmas torstai

Klo 12:15-13:15
Soft-jumppa, Raija Ihanainen

Klo 13:30-14:45
Helisevät, Kari Alajuuma

Klo 15-16
Jooga, Riitta Pulkki

Klo 15:30-17:15
Espanja
Hei me osataan jo! Espanjan keskustelukerho, Tina Linden
Paikka on Suomelan toimisto.
Maksu 7 euroa/tunti/opiskelija, maksetaan tunnin alussa opettajalle.

 

Klo 16:30-17:30
Espanja
Fantastico 4, Tina Linden
Paikka on Suomelan toimisto.
Maksu 7 euroa/tunti/opiskelija, maksetaan tunnin alussa opettajalle.

Klo 16:45-17:45
Äijäjumppa, Markku Juhola, huom. ajalla 25.10 - 13.12.2018

Klo 18-19:15
Yhteislaulu, omatoimisesti ilman vetäjää

Klo 19:30-21
Atk-digi-kerho, Filip Bovin
5 euroa/osallistuja

Perjantai

Klo 9
Frisbeegolf, Reino Korhonen

Klo 9:15-10:15
Venyttelyjumppa, Sirpa Ruhanen

Klo 10:30-15:30
Kuvataidepiiri, Tarja Pihlanen

Klo 18-21
Karaoke, Marianne Ojala

Lauantai

Klo 17-18:30
Lavatanssikurssi, Marita Hakkarainen
Maksu 3 euroa / osallistuja

Klo 19-22
Tanssit, live-musiikki eri esiintyjiä
Liput ovelta

Sunnuntai

Klo 9-12
Mijas-kävely, lähtö Girasol-talon portilta

Klo 14:30-16
Bingo, Virpi Wallenius-Jokinen, huom. kuukauden ensimmäinen sunnuntai!

Klo 17-20
Musiikkia/Teatteria, seuraa ilmoitteluamme.

Yhteystiedot
Harrastuspiirien vetäjät

Alajuuma Kari: kalajuuma@gmail.com, +358 400 764 854
Bovin Filip: info@tutors.es, +34 603 123 657
Hakkarainen Marita: hakkarainen.marita@gmail.com, +358 405 073 1 33
Ihanainen Raija: girasol1@suomi24.fi, +34 634 308 556
Ikonen Oiva: oioikonen@gmail.com, +358 509 107 647
Juhola Markku: juhola.markku@ta.com, +358 449 766 516
Kalske Irja: irjakalske@gmail.com, +358 407 479 633
Korhonen Reino: reinoekorhonen@gmail.com, +358 400 842380
Kurkela Marja: marja.a.kurkela@gmail.com, +358 415 467 808
Kurkela Olavi: okurkela@gmail.com, +358 405 831 497
Liimatainen Aarno: aarno.liimatainen@hotmail.com, +34 693 827 663
Linden Tina: tina.linden@telefonica.net, +34 670 671 483
Makkonen Veikko: vema36@luukku.com, +358 400 128 644
Mero Jukka: jukka.mero@gmail.com, +34 634 346 909
Ojala Marianne: jarabindan@gmail.com, + 358 445 388 824
Pennanen Seppo: skp@seppopennanen.fi, +358 407 515 115
Pihlanen Tarja: tarjapihlanen@gmail.com, +34 657 850 303
Pulkki Riitta: riitta.pulkki@gmail.com, +358 503 648 113
Rantapelkonen Maaret: lapin.kievari@netti.fi, +358 634 351 157
Rautio Eero: eero.rautio@hotmail.com, +34 606 165 921
Ruhanen Sirpa: sirpa.ruhanen@telemail.fi, +34 660 150 440
Turtola Ulla, ulla.turtola@gmail.com, +34 645 059 708
Wallenius-Jokinen Virpi: virpiw@hotmail.com, +358 405 162 039
Vilamaa Erkki: erkki.vilamaa@gmail.com, +358 442 367 708
Ässämäki Paavo: paavo.assamaki@icloud.com, +358 400 733 656

(päivitetty 16.10.2018 jmk)